Volkswagen Golf R Power spadł do 296 KM z powodu zasad emisji WLTP

Volkswagen obniżył moc swojego flagowego golfa R Hatch, co wskazuje, że rywal Honda Civic Type R rozwija się teraz 296 KM.
Zmniejszenie władzy z 306 KM jest wynikiem nowych przepisów dotyczących paliwa WLTP i przepisów CO2, a także zaostrzone wymagania dotyczące emisji spowodowane przez nowe dyrektywy.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• Najlepsze gorące hatchbacki w sprzedaży 2018
Rzecznik Volkswagen powiedział Automobile Express: „W kontekście nowych homologacji istnieją adaptacje do oczyszczania gazu spalin i mocy wyjściowej. Odtąd wszystkie modele Golf R będą wyposażone w silnik 300 ps [296 KM]. ”
Golf R jest drugim turbodoładowanym 2,0-litrowym lukiem z grupy Volkswagen, która zmniejszyła się moc wyjściowa w wyniku WLTP. W ubiegłym tygodniu Seat potwierdził, że zmniejszy moc Leona Cupra 300, cofając ją z powrotem do poprzedniej suma 286 KM i obdarzając model Leon Cupra 290.
Golf RS na Buy Now będzie wyposażony w znacznie bardziej restrykcyjny układ wydechowy, który dodatkowo zmniejsza emisję podtlenku azotu.
Wydaje się, że spadek władzy do przestrzegania WLTP wywołał również drobne zmiany w składaniu golfowym R w Wielkiej Brytanii. Volkswagen potwierdził, że trzydrzwiowe wersje golfa R zostały zrzucone, chociaż niektóre istniejące zapasy są nadal dostępne przez dealerów. Tymczasem, według internetowego konfiguratora VW, opcja ręcznej skrzyni biegów samochodu została również usunięta, co wskazuje, że wszystkie kupowane w fabryce samochody będą odtąd modele DSG.
Przeczytaj nasze podsumowanie najlepszych hatchbacków w sprzedaży 2018

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *