Produkcja pojazdów w Wielkiej Brytanii: styczeń osiągnęło 13 -letni niski

Produkowanie pojazdu w Wielkiej Brytanii odbyło się w najgorszym styczniu od 2009 .
Jesień jest jeszcze gorszy z uwagi na prawdę, że styczeń 2021 r. Był jednym z najsłabszych w zapisie ze względu na tarcie w nowych ustaleniach handlowych po Brexicie, przedłużonych zamknięciach fabrycznych, a także zakłóceniu Covid-19.

Najlepiej sprzedające się pojazdy 2022: 10 najważniejszych modeli Wielkiej Brytanii

Trudności związane z tym razem były napędzane głównie przez ciągły światowy niedobór półprzewodników. Zostało to zaostrzone, jak twierdzi Towarzystwo Motor Manufacturers, a także handlowcy (SMMT), poprzez zamknięcie Hondy Swindon w lipcu 2021 r., A także różnice produkcyjne od niektórych wybitnych projektów pojazdów w Wielkiej Brytanii.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

W bardziej pozytywnych wiadomościach nastąpiła dalsza zmiana w kierunku dodatkowych pojazdów napędzanych, a EVS stanowiły teraz jeden na 11 pojazdów opracowanych w Wielkiej Brytanii. Zintegrowane hybrydy elektryczne, hybrydowe i plug-in zintegrowały ponad jedną czwartą pojazdów utworzonych w styczniu 2022 r.
Produkcja zarówno dla rynków zagranicznych, jak i krajowych spadła jednak odpowiednio o 17,5 procent, a także 30,8 procent. Eksport stanowił ponad 80 procent wykonanych pojazdów.
Około 59,1 procent pojazdów eksportowanych trafiło do UE, a 10,4 procent wyjechało do Chin, a 10 procent zostało wysłanych do USA.
SMMT szacuje teraz, że 979 000 pojazdów zostanie opracowanych w Wielkiej Brytanii w 2022 r.; Spowodowałoby to wzrost o 14,4 procent w 2021 r.
Mike Hawes, dyrektor generalny SMMT, skomentował: „To jeden bardziej porywczy, że rok na całym świecie jest problemami dostaw, a także modyfikacji strukturalnych, podczas gdy modyfikacje projektowe wpływają na planowanie produkcji.
„Rynek produkujący motoryzację w Wielkiej Brytanii jest jednak zasadniczo silny, a ostatnie ogłoszenia inwestycyjne są świadectwem przyszłego wzrostu, zwłaszcza pod względem rosnącej produkcji EV.
„Długoterminowe uzdrowienie można jednak dostarczyć tylko wtedy, gdy zapewni się konkurencyjność na całym świecie, a także, że musimy zająć się zarówno kosztami inflacyjnymi, jak i stałymi, najwyraźniej eskalacji cen energii, jednak podobnie jak koszty fiskalne, jak i handlowe. Każde ustalenie należy podjąć, jeśli mamy zabezpieczyć jasną, zelektryfikowaną przyszłość dla naszej światowej klasy bazy produkującej motoryzację, a także o wysokiej wykwalifikowanej i wysokiej wartości zadania, które produkuje w Wielkiej Brytanii. ”

Zasubskrybuj Auto Reveal dla najlepszych wiadomości o pojazdach, a także recenzji …

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *