Nowe zidentyfikowane testy Forda Focus RS na Nürburgring

Ford Focus RS został zidentyfikowany testowanie na popularnym obwodzie Nürburgring, jako opracowanie bardzo oczekiwanej flagowej prędkości zysku Hoth Hatch.
Szybki Ford z RS będzie najlepszym wysyłaniem trzeciego pokolenia Focus. Oczekuje się, że samochód wyląduje w 2016 roku, a Ford ciężko pracuje nad stworzeniem RS godnej nazwy.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Plotki sugerują, że RS pożyczy 2,3-litrowy 4-cylowy silnik EcoBoost z nowego Mustanga. Mustang zostanie dostrojony do produkcji 305 KM, ale uważa się, że RS ma w obszarze 330-350 KM pod maską.
Ford wprowadzi również zmiany w innych częściach RS, w tym wzmocnienie zawieszenia „revoknuckle” używanego już w ST. Automobile utrzyma konfigurację napędu na przednie koła, która jest dotychczasowa we wszystkich modelach Focus, zamiast wybrać 4WD, która została uznana za zbyt drogie i zbyt ciężkie.
Ford utknął sztywno z FWD w swoich najnowszych modelach wydajności i był za jednymi z najlepszych zarządzających samochodami FWD w historii. Sześciobiegowa skrzynia biegów będzie prawie nieuchronnie używana, a plotki sugerują, że uwzględniono także mechaniczną różnorodność ograniczonego poślizgu.
Ostatnie dwa pokolenia Focus RS stały się legendarne w świecie gorącego hatchbacka, MK1 uznał za trudne do zarządzania z charakterystycznym obrotowym kierunkiem pomimo różnicy Quaiffe. MK2 był pokmurką bestią, ale wykorzystał charyzmatyczny pięciocylindrowy silnik Volvo dostrojony do dostarczania 305 KM. Od tego czasu moc dostępna w Hot Focuss zwiększyła się z każdym kolejnym pokoleniem do tego stopnia, że ​​w limitowanej edycji Focus RS500, pięciocylindrowy produkowany 350 KM.
Obecny Focus ST wykorzystuje 2,0-litrową jednostkę Ecoboost i zaczyna się od zaledwie 23 000 funtów. Dzięki BMW M135I dostępnego od 30 tys. GBP, na szczycie składu Focus do wypełnienia RS jest wyraźna luka. Samochód prawdopodobnie spadnie pod barierą 30 000 funtów, aby wziąć walkę z M135i, Volkswagen Golf R i Mercedes A45 AMG.
Nowy Ford Focus RS Cosworth był jednym z najbardziej poszukiwanych samochodów naszych czytelników

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *