Vauxhall śledzący reflektory, w którym patrzysz

Vauxhall planuje zrewolucjonizować skromny reflektor, z różnymi nowymi innowacjami, które deklarują, że oświetlenie jest bezpieczniejsze. Najbardziej genialny jest rodzaj „śledzenia wzroku”, który może zauważyć, gdzie patrzysz na drogę, a także zmienić wiązkę w kierunku tego punktu.
System, nad którym pracuje dział inżynierii Vauxhall przez ostatnie dwa lata, osiągnął punkt, w którym wkrótce zostanie wykorzystany do szeregowych modeli produkcyjnych. W ciągu najbliższych kilku lat będzie to część trzeciej generacji i oświetlenia adaptacyjnego firmy.
4

Korzystając z krzywki zamontowanej w kabinie z peryferyjnymi czujnikami w podczerwieni, system może skanować oczy kierowcy nawet 50 razy na sekundę, aby znaleźć linię wzroku. Następnie wykorzystuje te informacje, aby natychmiast zmienić siłowniki reflektorów w pionie lub poziomo.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Ingoff Schneider, dyrektor ds. Illuminowania innowacji w centrum technicznym Vauxhall/Opel, opisuje, że zespół ustanowił „wyrafinowany algorytm opóźnienia”, aby poradzić sobie z kwestią Jerky Eye Motion, gdy naturalnie przechodzimy od jednego punktu centralnego do drugiego.
4

Vauxhall oświadcza, że ​​jeśli kierowca zostanie chwilowo odwrócony od sprawdzania drogi, oświetlenie jest zawsze dostarczane w kierunku podróży.
Oprócz tego firma ujawniła o wiele bardziej zaawansowany adaptacyjny system o wysokiej wiązce. „Matrix LED” regularnie dostosowuje prywatne diody LED w reflektorach, więc nadchodzący lub poprzedni ruch internetowy jest blokowany z wiązki wysokiej, oświetlając resztę drogi. Zostanie wprowadzony do projektów w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych 18 miesięcy.
Co według ciebie o śledzeniu reflektorów? Zrozumiemy w sekcji komentarzy poniżej …

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *