Obawa, że ​​kierowcy nie rozumieją mądrych autostrad

Minął rok, ponieważ firma autostrad wprowadziła swoje mądre programy autostrad, jednak Instytut Zaawansowanych Kierowców (IAM) zwiększyło problemy, że szofery są nadal zdezorientowani tym, jak dokładnie wykorzystać ich.
Część pracy w autostradzie „All -Lane Running” agencji – która zmienia trudne podejście do dodatkowego pasa do prostoty – została wprowadzona w kwietniu ubiegłego roku, a także zastąpione zatrudnione autostrady.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Plan został po raz pierwszy wykorzystany na odcinku M25, a podobne operacje otworzyły się następnie na M1, M4, M5, M6, M42, a także M62. Ponadto wszystkie systemy wykorzystują kontrolę nad pasem, koszty ogólne, a także obszary sanktuarium ratunkowego.
• Najbardziej ruchliwe drogi w Anglii mogą być „mini-motorways”
Jednak IAM stwierdza, że ​​kierowcy są zaniepokojeni safteyami samochodów i ciężarówek, które rozpadają się, a także odległość między obszarem Sanktuarium Bezpieczeństwa.
IAM przeprowadził ankietę na temat wprowadzenia mądrych autostrad w zeszłym roku, w której odkryło, że 71 procent szoferów stwierdziło, że czują się mniej wolni od ryzyka na autostradzie bez trudnego podejścia niż autostrada z jednym.
Około 40 procent respondentów stwierdziło, że są sceptycznie nastawieni do tego, że nowe systemy śledzenia na mądrych autostradach, takich jak detektory ruchu internetowego, a także CCTV, zabezpieczy je w przypadku zatrzymania na bieżącym pasie.
• 15 mld £ przydzielone na ulepszenia drogi
Sarah Sillars, dyrektor generalny IAM, stwierdziła: „Dostępnych jest wiele różnych osób autostrad, a niektóre są nadal zdezorientowane, a także niepokoi się korzystanie z mądrych autostrad – jeśli w ogóle są ich świadomi.
„Highways England powinien analizować dane dotyczące zdarzeń, a także gwarantować, że wszelkie lekcje odkryte z prawdziwego świata wykorzystujące mądre autostrady są szybko wdrażane. Ostatecznie najmądrzejszą metodą rozwoju zrozumienia byłoby umożliwienie szoferom uczniom korzystania z autostrad pod profesjonalnym nadzorem. ”
Jeśli czujesz się w ciemności o tym, jak działają mądre autostrady, oto kilka sugestii na temat tego, co oznaczają wskazania na ogólne:
• Czerwony krzyż bez migających sygnałów nawigacyjnych wskazuje, że linia dotyczy tylko sytuacji awaryjnych. Jeśli ma migające sygnały nawigacyjne, w ogóle nie używaj linii.
• Ograniczenie prędkości wewnątrz czerwonego okręgu implikuje, że pas jest dostępny do użycia przy tym limicie lub poniżej.
• Biała strzałka z migającymi sygnałami nawigacyjnymi: dotyczy to wszystkich pasów, a także sugeruje, że powinieneś przenieść na pas, na który wskazuje strzałka.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *