Posłowie z planami ograniczenia nowicjuszy szoferów za kierownicą

Rząd porzucił koncepcję stawiania ograniczeń bezpieczeństwa na niedawno wykwalifikowanych młodych kierowcach, jak dowiedział się CAR.
Przeniesienie odbywa się pomimo nowej ankiety Foundation, wykazującej silne wsparcie publiczne, oprócz finansowanych przez rząd badań badawczych ujawniających dokładnie, w jaki sposób takie ograniczenia mogą zaoszczędzić 430 życia rocznie.
Zamiast tego wybrano tak zwane licencjonowanie, które „ograniczy wolności”. David Davies, szef parlamentarnego lobby bezpieczeństwa drogowego, powiedział Car Express: „Rozmawiałem z urzędnikami, którzy stwierdzili, że tak się nie stanie. Z pewnością jesteśmy rozczarowani ”.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

• Sprzedaż nowych pojazdów wzrosła o 10 procent w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2014
Zgodnie z oryginalnymi propozycjami niedawno wykwalifikowani szoferów w wieku poniżej 24 lat zajmowali się godziną policyjną w nocy, co jest ograniczeniem liczby młodych pasażerów, których mogą przynieść, a także niższe limity alkoholu. Prawie jeden na ośmiu ofiar drogowych obejmuje szofer w wieku 17–19 lat, a nowa sondaż Foundation pokazuje dwie trzecie szoferów dorosłych poparło zmiany.
Ale pomimo silnego wsparcia posłów, a także grup bezpieczeństwa drogowego, rząd wycofał się z opublikowania „zielonej księgi”, pierwotnie gwarantowanej na wiosnę, która rozpoczyna proces modyfikacji, które zakończyły się prawem.
„Obecny rząd konsekwentnie gwarantował ekologiczny artykuł na temat bezpieczeństwa młodych szoferów, a także konsekwentnie go stworzył”-stwierdził profesor Stephen Glaister, dyrektor Fundacji RAC. „Gdyby był to jakikolwiek inny obszar polityki zdrowia publicznego i dobrego samopoczucia, byłoby oburzenie”.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *