Hyundai Technika fali wodorowej w celu uzyskania dwóch nowych układów napędowych wodorowego ogniw paliwowych w 2023 r.

Hyundai ogłosił, że uruchomi dwa nowe układy napędowe wodorowego ogniw paliwowych w 2023 r., W ramach misji popularyzacji technologii do 2040 r. Ogłoszenie zostało ogłoszone ogłoszeniem. Na konferencji Hyundai Wave Wave, która pokazuje plany firmy, aby technologia była „łatwo używana dla wszystkich, wszystkiego i wszędzie”.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Firma zaoferuje dwie wersje swojego stosu ogniw wodorowych trzeciej generacji, wytwarzając moc odpowiednio 100 kW i 200 kW. Pierwszy z nich jest opracowywany do użytku w samochodach pasażerskich (takich jak obecny SUV Nexo), podczas gdy drugi jest opracowywany do użytku w pojazdach użytkowych.

Hyundai Vision FK Hydrogen sportowy sport

Od czasu uruchomienia NEXO w 2018 r. Hyundai zmniejszył rozmiar swojego stosu ogniw paliwowych o 100 kW o 30 procent, co według niego jest łatwiejsze do zastosowania w zakresie różnych rodzajów samochodów. Jednostka o 200 kW ma również podobny rozmiar do Nexo, ale zapewnia podwójną moc wyjściową.
Do 2030 r. Hyundai dąży do wyprodukowania samochodu wodorowego ogniw paliwowych o podobnej cenie do pojazdu elektrycznego, dzięki lepszej wydajności produkcji układów napędowych nowej generacji. Firma chce zwrócić uwagę, że już obniżyła koszty technologii w ciągu ostatnich 20 lat – o oszałamiające 98 procent w porównaniu z prototypowymi ogniwami paliwowymi w 2003 r.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *