„Nie popełnij błędu, osiągnięcie kultowego stanu jest trudne”

Co jest kultowym samochodem? Taki troska stwarzała menedżer Mercedesa Dieter Zetsche podczas niedawnego wprowadzenia nowego G-Wagena.
Pan Zetsche miał własne poglądy, a także trudno było spory z dowolnym z nich. Po pierwsze, powiedział, ikona musiała zaoferować „brak kompromisów” w swoim występie. Powinien być również natychmiast rozpoznawalny, definiując spojrzenie. Oprócz wreszcie, jak się zastanawiał, musiało istnieć to, co nazwał „wbudowaną historią”.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Mercedes G-Class 2018 ujawnił
Oprócz klasy G cztery projekty, które, jak czuł, zaznaczyły niezbędne pola, które należy myśleć o ikonach, to Porsche 911, Jeep Wrangler, Ford Mustang, a także 300 SL. Uczciwy wybór? Z trudem zasugerowałbym każdy rodzaj tego kwartetu.
Do tej listy wstępnie dodałbym FIAT 500, a także mini/mini, które nadal rozwijają się w swoich obszarach rynku, pomimo ciągle zmieniających się mody. Jednak jedną rzeczą, którą podkreślają wszystkie te samochody i ciężarówki, jest dokładnie to, jak trudno jest producentowi przenieść ikonę pod względem projektowym.
To jest powód, dla którego Mini nie zmieniło się tak bardzo od czasu odrodzenia w 2001 roku, a także dlaczego jestem pewien, że następny FIAT 500 będzie wyjątkowo bliską kopią obecnej.
Ponieważ nie popełnij błędu: chociaż osiągnięcie kultowego stanu jest niezwykle trudne, utrata go jest stosunkowo łatwa, prosty styl źle. Jako dowód skierowałbym cię w stronę obecnego chrząszcza Volkswagen, który przynajmniej moim oczami jest kreskówkowym pastiszem bardzo lubianego oryginału.
Oczywiście jest jeszcze jeden samochód i ciężarówki, których nie można zignorować w debacie na temat ikon motoryzacyjnych: brytyjski obrońca Land Rover. Tradycyjna produkcja 4×4 zakończyła produkcję w styczniu 2016 r.
Prawda, że ​​dwa lata później wciąż czekamy na jego następcę, sugeruje, że Land Rover rozumie tylko, jak drobna linia musi stąpać, aby stworzyć styl, który żyje tak samo jak legenda.
Wielka Brytania opracowała wiele ikon motoryzacyjnych, jednak które z nich są najlepszymi 50? Sprawdziłem naszą listę największych w historii brytyjskich samochodów …

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *