Według Fundacji RAC Foundation, tysiące prywatnych grzywien parkingowych potencjalnie nielegalnych

tysiące kierowców ukaranych grzywną za przekroczenie prywatnych parków samochodowych może być uprawnione do milionów funtów spłaty.
Wiodący brytyjski adwokat przedstawił opinię prawną dla organizacji charytatywnej motoryzacyjnej podkreślającej, w jaki sposób firmy parkingowe pojazdu rozdają kierowcom znaczne opłaty, w sposób nieproporcjonalny do strat faktycznie poniesionych przez właścicieli gruntów.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Ustawa o ochronie wolności w 2012 r. Zakazała zaciski na prywatnych gruntach, ale kierowcy, którzy pozostają dłużej niż czas, za który zapłacili, nadal mogą otrzymywać bilety, które zażądają płatności w wysokości do 100 GBP, aw niektórych przypadkach znacznie więcej.
• Dane sugerują, że kobiety przyspiesza więcej niż mężczyźni
John de Waal QC, adwokat w Hardwicke, twierdzi, że obecne wygórowane grzywny powinny być postrzegane jako kary, a nie prawdziwe oszacowanie strat, a zatem nie są egzekwowane przez sądy.
Jeżeli sądy zgadzają się z panem de Waal, wiele wydanych biletów jest „ekstrawaganckich i nieskrępowalnych”, a kierowcy są potencjalnie w kolejce, aby otrzymać dziesiątki, jeśli nie setki milionów funtów w zwrotach zwrotów.
Według pana de Waala rabaty wczesnych płatności można również uznać za niezgodne z prawem w ramach europejskich przepisów konsumenckich. Powiedział, że wywieranie presji na kierowców do szybkiego zapłaty lub stawienia czoła wyższej opłaty nie jest dozwolone, ponieważ stanowi „klauzulę eskalacji cen”.

Send your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *